Veckoauktion den 28 februari 2005

  • Order by

  • 3155 Matta
    orientalisk, Antik Kaukas, 112x226 (slitage)
    Sold: SEK 8200

    Sold den 28 februari 2005
  • 1526 Matta
    orientalisk, Hamadan, 134x200
    Sold: SEK 550

    Sold den 28 februari 2005
  • 3138 Matta
    orientalisk, Indo-mir, 73x355
    Sold: SEK 1000

    Sold den 28 februari 2005
  • 3152 Matta
    orientalisk, old Hamadan, 101x159
    Sold: SEK 750

    Sold den 28 februari 2005
  • 3508 Matta
    orientalisk, Ousak, semiantik 237x350 Senare fransar
    Sold: SEK 7000

    Sold den 28 februari 2005
  • 3134 Matta
    orientalisk, Pakistan, 189x276
    Sold: SEK 1000

    Sold den 28 februari 2005
  • 3144 Matta
    orientalisk, Pakistan, 90x62
    Sold: SEK 1300

    Sold den 28 februari 2005
  • 3142 Matta
    orientalisk, Pakistan, näcken, 98x63
    Sold: SEK 750

    Sold den 28 februari 2005
  • 3156 Matta
    orientalisk, semi-antik Hamadan, 89x289 (slitage)
    Sold: SEK 500

    Sold den 28 februari 2005
  • 3307 Stolar
    Ett par, Björk, sent 1800-tal
    Sold: SEK 700

    Sold den 28 februari 2005
  • 3519 Stolar
    Ett par, Öresund, Börge Mogensen
    Sold: SEK 550

    Sold den 28 februari 2005
  • 8033 Subwoofer
    Sold: SEK 500

    Sold den 28 februari 2005
  • 8029 Tavla
    Sold: SEK 1000

    Sold den 28 februari 2005
  • 8045 Tavla
    Sold: SEK 1000

    Sold den 28 februari 2005
  • 3032 Tavla
    Jobstryck, 88 x 62, Bröllop
    Sold: SEK 250

    Sold den 28 februari 2005
  • 1355 Vaser
    2 st Ståhlhane, Rörstrand, H16,5/18
    Sold: SEK 650

    Sold den 28 februari 2005
  • 8553 Vaser
    Sold: SEK 500

    Sold den 28 februari 2005
  • 3361 Vaser
    4st, b.l.a Gunnar Nylund (1st med nagg)
    Sold: SEK 750

    Sold den 28 februari 2005